4/2009 Na kole do Orlických hor a zpět
Ráno v 6:45 hodin budíček. V 7:30 vyrážíme směr benzínka Shell kde nakupujeme pití a v 7:45 hod vyrážíme.
První krátkou zastávku podnikáme ve Vysokém Chvojně, kde se převlíkám do kraťasů. Dále jedeme až do lesa mezi Týništěm nad Orlicí a obcí Přepychy, kde snídáme... zdržíme se asi 15 minut.
Další zástavku cca 10 minut podnikáme ve stoupání z Dobrušky na Deštnou cca 7 km před Deštnou. Po této zastávce se vydáváme po turistické cestě (zelené) směr Prázova Bouda a Deštné. Po cca 3 Km se nám ale za jízdy zelená ztratí a tak se raději spojnicí vydáme zpět na původní silnici. Až při prohlížení fotek jsem zjistil, že na cedulce bylo uvedena informace o tom, že dále cesta pokračuje po červené :-). Deštnou celou projíždíme až k hotelu Orlice, kde si dáme cca 10 minut na protažení.
Nejnáročnější stoupání začíná v Deštné u hotelu Orlice a končí na Masarykově chatě celkem asi 4 Km ostře nahoru. Taťka jede celý úsek celkem svižně, ale Já jdu asi 0.5 Km pěšky protože mě začíná bolet pravá noha pod kolenem.v cíli jsme v 13:40 hod. Na Masarykově chatě si dáme jídlo (Táta guláš a Já řízek + 2 pivka) platíme celkem 210 Kč. Po hodinové pauze a focení vyrážíme zpět domů
Start cesty zpět 14:50 hodin Šerlich - Chrudim doma 19:20 hod celkem 4:30 hodiny cesta.
přestávky na cestě zpět 15 min + 10 minut + 15 minut = cca 40 minut celkem.
čistý čas jízdy tam 5:20 hod
čistý čas jízdy zpět 3:50 hod
celkem cca 180 KM