Expedice ŠERLICH 2013
Rok se sešel s rokem a opět vyrážíme na cyklistickou expedici Chrudim - Šerlich a zpět.
Obeslal jsem všechny kolegy a kamarády. Termín cesty plánuji na sobotu 14. září 2013.
Z původních 18 ti oslovených a uvažujících o cestě, nás nakonec účast potvrzuje 6. (Já, kolega Tomáš Nepovím, kolega Honza Polák, můj otec, kamarád Robin a švagr Jirka Hüller.
Protože v sobotu je vyloženě hnusně, prší, fouká vítr, posouváme nakonec cestu na další den, tedy neděli 15.září. V tomto termínu bohužel nemůže jet kolega Honza Polák a tak zůstáváme v 5ti lidech.
START: Chrudim benzínka SHELL 6:00 hodin Já a otec.....kolega Tomáš Nepovím přijíždí na místo startu ze Skupic ..Jedeme tudy...Vestec, Tuněchody, Úhřetice, Úhřetická Lhota, Dašice (kde se připojuje Jirka Hüller a Robin - jsme komplet. Jedeme přes Komárov, Horní Ředice, Vysoké Chvojno, Albrechtice v Orl. horách, Týniště nad Orlicí, Přepychy, Opočno, Dobruška, Bačetín, Kounov, Deštné v Orl. horách, Šerlich + hřeben orl. Hor, sjezd do Zdobnice.
Celou cestu je velmi vysoká vzdušná vlhkost a místy mrholí, takže jsme pěkně chlazeni J
Zastávky:
Týniště nad Orlicí - dáme si krátkou pauzu u Penny 15 min + nákup nějakých pamlsků
Cca 2 Km před Opočnem Robin píchne kolo. Výměna duše u krajnice nám celkem zabere cca 30 minut.
Dobruška benzínka - svačina cca 25 minut.
Autobusová zastávka 4 km před Deštnou - cca 10 min.
Šerlich Masarykova chata 1019 m.n.m.- focení v mlze cca 10 minut
Kiosek horské služby na hřebeni cca 20 minut dáváme si horký grog J (Robinův výborný nápad)
Hotel Zdobnice (http://www.hotel-zdobnice.cz/ ) – oběd, sušení oblečení a oraz ..celkem cca 2,5 hodiny.
ZPĚT:
Nejprve dlouhé stoupání směr Deštné cca 6 Km (Po výborném obědě se těžko rozjíždíme) a potom na křižovatce cest v Luisině údolí odbočujeme vlevo a po cyklostezce 4309 kolem hájenky se parádním sjezdem napojujeme na silnici směr Kounov a dále dolů až do Solnice.. Jak klesáme teplota postupně roste z původních 9°C až na 17°C.
Dále to výjimečně bereme po hlavní silnici přes Častolovice do Týniště nad Orlicí . Od Týniště již jedeme po stejné cestě jako TAM, jenom obráceně J
Zastávky:
Solnice - pauza cca 10 min na občerstvení.
Týniště nad Orlicí - Penny - pauza na svačinu cca 20 min
Vysoké Chvojno - pauza cca 20 minut na protažení a čekáme na kolegy.
Chrudim Shell benzínka po 21:00 hod - zde se odpojuje Tomáš, který jede do Skupic a Já jdu pro sebe a taťku koupit lahváče, abychom to doma mohli zapít J
Ve fotogalerii je přiložen Pamětní list, kde má každý uvedeno, kolik to měl celkem KM až domů. Letos i přes ne příliš dobré počasí, byla velmi dobrá nálada po celou cestu.
Najeté KM…..od 169 Km do 190 Km podle toho odkud kdo jel…vše v pamětním listu.
KOLA:
Já a Otec: MERIDA TFS500 CROSSWAY - model 2008
Tomáš: 19¨ horské kolo RockMachine – Elnino 90
Jirka: trekingové kolo no name(sestaveno z více kol)
Robin: Silniční závodní kolo Peugeot.
Náhledy fotografií ze složky ŠERLICH 2013