15.9.2012 Na Velkou Deštnou a zpět 180 KM
Co si zajet do Orlických hor a zpět na kole, říkám si jednoho letního dne v práci...
Obesílám všechny kolegy a kamarády o kterých si myslím, že tenhle maraton mohou zvládnout..termín cesty plánuji na 15. září 2012..takže všichni mají více jak 2 měsíce na případný trénink. Z původních 10ti oslovených nás nakonec jede 5. (Já, kolega Luboš Jurnikl, kolega Tomáš Nepovím, můj otec a švára Jirka Hüller.
START: Chrudim benzínka SHELL 7:00 hodin Já a otec.....kolega Tomáš Nepovím přijíždí na místo startu ze Skupic ..Jedeme tudy...Vestec, Tuněchody, Úhřetice, Úhřetická Lhota (tady se připojuje Luboš Jurnikl, který přijel z Chrasti), dále do Dašic (kde se připojuje JIrka Hüller) a jsme komplet. Jedeme přes Komárov, Horní Ředice, Vysoké Chvojno, Albrechtice v Orl. horách, Týniště nad Orlicí, Přepychy, Opočno, Dobruška, Bačetín, Kounov, Deštné v Orl. horách, Šerlich + vrchol Velké Deštné.
Týniště nad Orlicí - čas jízdy 1:28 hod - dáme si krátkou (čůrací) pauzu u Penny 15 min
Dobruška benzínka - čas jízdy 2:30 hod - svačina cca 25 minut
Deštné v Orlických horách hotel Orlice - čas jízdy 3:40 hod - svačina cca 15 min
Šerlich Masarykova chata 1019 m.n.m.- čas jízdy 4:05 hod - oběd a velká pauza 1,5 hodiny.
výjezd na Vrchol Velké Deštné 1115 m.n.m. 4 KM - fotky a krátká pauza - 8°C a celkem mraky.
ZPĚT:
V 15:00 hod vyrážíme domů. Nejprve prudký sjezd do Deštné cca 7 Km a dále ještě 17 Km stále z kopce dolů až do Solnice. Při sjezdu je celkem chladno. Jak klesáme teploty vyroste z 8°C na 15°C.
Solnice autobusová zastávka - pauza cca 15 min na štrůdl, který nám na Šerlich dovezla moje manželka Simča s kamarádkou Verčou a neteří autem. Dále po cyklostezce a okreskách "zadem" směr Týniště přes obec Lično. Na tomto úseku je jedno velice nepříjemné stoupání, které je ovšem vzápětí vykoupeno opět nádherným sjezdem. Na tomto úseku si dáme také cca 15 minut pauzu v malé vesničce, kde je jedno ze sídel obehnáno vysokým plotem, kamerovým systém a jezdí tam automatická sekačka na trávu.
Týniště nad Orlicí Penny - pauza na svačinu cca 20 min
Vysoké Chvojno - pauza cca 5 minut na protažení
Dašice - zde se opět odpojuje JIrka, který jede do Pardubic
Úhřetická Lhota - zde se odpojuje Luboš, který jede do Chrasti
Chrudim Shell benzínka 19:00 hod - zde se odpojuje Tomáš, který jede do Skupic
Ve fotogalerii je přiložen Pamětní list kde má každý uvedeno kolik to měl celkem KM až domů.
Můj tachometr..
Celkový čistý čas jízdy tam i zpět … 7:52:21 Kč (od baráku k baráku)
Průměrná rychlost
Maximální rychlost
Celková vzdálenost
KCAL 8408
Stoupání od Hotelu Orlice na Sedlo na Šerlichu 23 minut (Já a Táta)
Tomáš 34 minut, Luboš 35 minut, Jirka 36 minut.
Sjezd z Vrcholu přes sedlo až dolů do Deštné 11 minut J
Celkem se z vrcholu jede
KOLA:
Já a Otec: MERIDA TFS500 CROSSWAY - model 2008
Luboš: MERIDA TFS500 CROSSWAY - model 2012
Tomáš: crossové kolo Author zapůjčené od manželky :-)
Jirka: trekingové kolo Olpran (s asi metr dlouhou sedlovkou :-))
Náhledy fotografií ze složky ŠERLICH 2012
poklona
(L. Armstrong, 20. 3. 2013 13:26)